Žebříček nejlepších čoček

Kritériem výběru nejoblíbenějších kontaktních čoček je podle zákazníků hlavně pohodlí, výborné vidění a snadná manipulace. Pro optometristy je hlavním kritériem výběru čoček zdraví. Skloubením těchto kritérií vznikl tento žebříček 5 nejoblíbenějších modelů čoček.

1. místo – Mediflex Elite (CooperVision)

Hvězdou našeho žebříčku jsou kontaktní čočky Mediflex Elite. Zvítězily především díky pohodlí, které uživatelé čoček při jejich nošení cítí. Využití speciální PC (phoshporylcholine) technologie způsobuje, že nositel čočku v oku téměř necítí. Čočky díky tomu zůstávají zvlhčené a oko se tolik nenamáhá. Kontaktní čočky Mediflex Elite tak pro oči představují opravdu vysoký komfort a vy můžete být po celý den klidní a cítit se pohodlně.

2. místo – Mediflex Expert (CooperVision)

Značka Mediflex válcuje první příčky našeho žebříčku zejména díky jedinečné schopnosti, která čočku zanechává neustále vlhkou. Kontaktní čočky řady Expert navíc ještě propouští větší množství kyslíku než její soupeřky. Čočky tak můžete mít na očích pohodlně celý den a nejen, že s nimi budete vidět jako ostříž, ale nebudete vůbec vnímat, že nějaké máte.

3. místo – Dailies Total (Alcon)

Bronzovou medaili získávají čočky s hedvábně hladkým povrchem. Kontaktní čočky Dailies Total se vyznačují tím, že je mrkáním neustále udržujete ve zvlhčeném stavu. Mají také skvělou propustnost kyslíku, a tak se nemusíte bát žádných komplikací. Dailies Total jsou výborným jednodenním pomocníkem, na kterého se můžete spolehnout od rána až po dobu, než půjdete spát. Jednodenní kontaktní čočky jsou pro oko zdravější než čočky pro více použití, protože máte 100% jistotu, že budou naprosto sterilní.

4. místo – 1 day Oasys (Acuvue)

Další spolehlivé jednodenní čočky jsou oblíbenci zejména mezi těmi, kteří své oči vystavují zvýšené námaze nebo mají oči celkově citlivější. Speciální technologie HydraLuxe vytváří na povrchu čočky tekutinu podobnou lidským slzám, takže po nich vaše víčko dokáže přirozeně a s lehkostí klouzat. Čočky zajišťují člověku zdravé a přirozené nošení, aniž by cítil, že jsou jeho oči unavené. Chrání také před UV zářením.

5. místo – Oasys (Acuvue)

Pokud jsou vaše oči extrémně citlivé a hledáte čtrnáctidenní kontaktní čočky, pak sáhněte po Acuve Oasys. Díky moderní technologii, která udrží povrch čoček obzvlášť zvlhčený, téměř necítíte, že čočky máte a připadáte si, jako byste takto ostře viděli už odjakživa. Pracujete několik hodin denně na počítači? Můžete si být jistí, že s těmito čočkami nepocítíte žádnou únavu vašich očí.